Toohey van de Reesterhof Z

Chovatel: Marjam Koose , NED

Majitel : Ondřej Nágr

Připouštěcí poplatek pro rok 2023: 10 000 Kč +DPH

Otcem hřebce Toohey van de Reesterhof Z je velmi populární světový producent skokových koní – Tangelo van de Zuuthoeve – fenomenální hřebec a živoucí legenda.

Jeho odraz, skvělý styl skoku, vynikající technika končetin, dostatek síly a opatrnosti dělají z Tangela van de Zuuthoeve jednoho z nejpozoruhodnějších hřebců ve své věkové skupině. Skvěle si vede i v chovu s několika licencovanými syny: Triple byl šampionem na NRPS , Vigaro (Zangersheide) skončil druhý v kontrole kvality čtyřletých v Geesteren , světoznámou hvězdu Tobaga Z (z matky po Mr. Blue) zřejmě není třeba dlouze představovat.

Rodokmen Tangela van de Zuuthoeve je galerií nejlepších evropských plemeníků produkujících parkurové koně. Všichni hřebci v prvních čtyřech úsecích z linie matky Tangela se předvedli na mezinárodní úrovni v parkurovém skákání. Tangelo nevyhnutelně prorazil na mezinárodní úrovni v roce 2004 a pod vedením Roelofa Brila dosáhl pozoruhodných úspěchů.

Tangelův otec Narcos II (Fair Play III) patří mezi nejlepší plemeníky francouzského chovu. Také otec matky Laudanum xx je jedním z předních producentů parkurových koní na světě. Tangelova prabába Racyona Z byla odchována ve slavném belgickém hřebčíně Zangersheide a v kombinaci s Cor de la Bryère Racyona Z vyprodukovala také licencovaného hřebce Colorado Z.

Matkou hřebce Toohey van de Reesterhof Z je klisna Choice Z. Klisna Choice Z je dcerou světoznámého plemenného hřebce Chellano Z, který byl jedním z nejvíce ceněných hřebců v Zangersheide a který i přes svůj brzký odchod (zemřel v pouhých 11 letech) zanechal v chovatelském světě výraznou stopu v podobě mnoha kvalitních skokových koní. Sama klisna Choice Z není výjimkou – v Nizozemí úspěšně prokazovala svou skokovou schopnost v soutěžích až do úrovně těžkého skákání.

Matka klisny Choice Z , klisna Rapella (Ramiro Z x Lugano de la Roche) dala kromě úspěšné Choice Z další kvalitní potomstvo se skokovou potencí.

Jmenujme např. klisnu Whispy (po Landetto) – výkonnost ST* , či mezinárodně skokově úspěšného valacha Thor de Martinpre (po Camus) .

Sám hřebec Toohey van de Reesterhof Z je kombinací sebevědomého skoku s dobrou technikou končetin, elastického pohybu, skvělé jezditelnosti a výborného charakteru.

Toohey van de Reesterhof Z úspěšně absolvoval předvýběr hřebců do plemeniby v rámci PK ČT i CS . Následně 70denní test hřebců v rámci PK CS 2021 v Hradištku u Sadské a byl zařazen do plemenitby.

Hřebec bude k dispozici chovatelům v rámci přirozené plemenitby na stanici v Mariánských Lázních.

V roce 2021 se umístil na 5. místě v 70ti denním testu hřebců určených k plemenitbě v rámci plemenné knihy CS.