Michal Pech – portréty

Ukázky portrétů koní »     Ukázky portrétů psů »    Kontakt »

Vážení návštěvníci,
vítejte v této pomyslné galerii, kde lze spatřit portréty koní a také psů. Jména některých z nich jsou slavná tak, že je zná téměř každý, jiná pravděpodobně pouze majitel či nejbližší okolí. Naleznete zde zástupce plemen ušlechtilých a s dlouhými rodokmeny hned vedle těch, u kterých snad ani není jisté, co jsou zač. Určitě jedno však mají společné – vřelý vztah a úctu svých majitelů, kterým nepřipadá zbytečné nechat si vymalovat jejich obraz. Možná proto, aby jim natrvalo připomínal společné sportovní úspěchy, možná prostě jenom tak, z lásky k nim. Nejednou se i stalo, že jsme to stihli opravdu na poslední chvíli, těsně před tím, než oblíbené zvíře opustilo tento svět…

Dnešní doba a moderní záznamové technologie umožňují pořizovat a archivovat nepřeberné množství fotografií a filmů doslova každému, s minimem úsilí a hlavně levně. O to větší sympatie vzbuzují ti, kteří jsou i tak ochotni zaplatit za obraz, aby tím vlastně pozdvihli vztah ke svému zvířecímu partnerovi na trochu vyšší úroveň.

Obrazy jsou malovány podle fotografií, které si, pokud to lze, nejraději pořizuji sám, protože zdaleka ne každá se dá použít jako předloha, jež by vypovídala o charakteru a výrazu originálu. Dost nesnadné je například zachytit koně v tom správném, ideálním zootechnickém postoji. Kdo to někdy zkoušel, jistě mi dá zapravdu.

Mou snahou je malovat to, co vidím. Nic nepřidávat, nic neubírat. Nesmí vzniknout nějaké anonymní zvíře. Kdykoliv se na obraz podíváte, první, co Vás musí napadnout, je – ano tohle je můj kůň, tohle je můj pes. A to je, myslím, to nejcennější, alespoň podle ohlasů mých zákazníků.

Michal Pech

Portréty koní

Portréty psů

Kontakt

Michal Pech
Mariánské Lázně
tel.: +420 775 894 401
e-mail: pechmichall@seznam.cz