895 Phill

Plemenný hřebec 895 PhillNarození: 23.4.1999
Pohlaví: hřebec
Typ: SVKWB, KVH 168
Chovatel: Ing. Iva Nágrová
Mariánské Lázně, ČR
Majitel: Ing. Iva Nágrová
Mariánské Lázně, ČR

Hřebec Phill je na připouštěcí sezonu 2014 zapůjčen na stanici Ing. Mareše – Vlčeves.

Aquilas působil v přirozené plemenitbě ČR pouze dvě sezony. Původově Aquilas náleží k linii Almé vedené přes jednoho z neúspěšnějších synů Athleta nar. v Zangersheide. Z úspěšného potomstva lze jmenovat alespoň Acobat I a II, A Little Bit, Acapulco, Action Class, Aletto, Almox Athletico, Alyssa atd. Rovněž mateřská strana hřebce Aquilas, představuje to nejlepší, co chov holštýnských koní nabízí, když otcem matky je legendární hřebec Lord po Ladykiller a dalším otcem báby Ronald.

Rodokmen klisny Paula, která je Phillovou matkou, směřuje přes Popcorn k dalšímu velikánu mezi producenty skokových koní- westfálskému hřebci Pilot. Dále následuje Platon I vnuk plnokrevného Pluchino a ve třetí generaci jeden z nejúspěšnějších hanoverských hřebců Grande.

Phill absolvoval základní výběr do chovu v Humburkách 1.12.2002. mezi 10 předváděnými hřebci se umístil na prvním místě s hodnocením: původ 9,0 exteriér 8,02 mechanika pohybu 8,49 skok ve volnosti 9,67. Svou sportovní karieru zahájil Phill v roce 2003 pod jezdcem Ondřejem Nágrem.

Phill postupně dosáhl výkonnosti ve skoku stupně ST jak se svým stálým jezdcem, tak s juniorkou Jezdecké akademie.

Jeho úspěšnou sportovní kariéru, která trvala až do poloviny sezóny 2008 ukončilo vážné zranění zadní končetiny. Od té doby je využíván pouze v plemenitbě. Potomstvo se vyznačuje dobrou jezditelností, kvalitní mechanikou pohybu a pružným, elastickým skokem.