Lincoln – KL

Připouštěcí poplatek : 8000 Kč + DPH

Plemeno: Holštýnský kůň

Rok narození : 2019

Míry : KVH: 170, KVP: 180, OH: 186, Ohol. : 21

Tento mohutný bělouš je nositelem moderní krve, jeho otcem je potomek světového velikána Lorda Z – hřebec Loveless s aktuální vlastní výkonností 155 cm v parkurovém skákání, matkou je klisna Calaska – KL , dcera Clarcona, vnučka Quirada. Calaska – KL je v současné době též úspěšně testována ve sportu.

Lincoln – KL patří k významné rodině – Holst Stamm 1228, která se může pyšnit mnoha známými jmény, z nichž určitě nemůžeme zapomenout na plemenného hřebce Clarimo Junior ( Clarimo ) a plemenného hřebce Chardonnay 79 (Clarimo) , který se po dlouhou dobu velmi úspěšně pohyboval po světových kolbištích v sedle s jezdcem Maxem Kühnerem v nejvyšších skokových soutěžích.

Sám Lincoln – KL se vyznačuje korektním exteriérem, pružnou mechanikou pohybu, elastickým skokem s dobrou technikou končetin a dobrým charakterem.

Tento hřebec úspěšně absolvoval v únoru 2022 výběr hřebců do plemenitby v rámci PK ČT v Písku a v březnu 2022 výběr hřebců do plemenitby v rámci PK CS v Martinicích . Chovatelům je tento hřebec k dispozici na stanici v Mariánských Lázních v rámci přirozené plemenitby.