1599 Norman

Plemenný hřebec 1599 NormanNarození: 14.4.2005
Pohlaví: hřebec
Barva: černý hnědák
Míry: KVH 170, OH 193, O Hol. 21,5
Typ: Holsteiner warmblut
Chovatel: Witt pferdezucht GBR,
Wellinghusen DEU
Majitel: Nágr Ondřej,
U Krakonoše 569,
Mariánské Lázně

Připouštěcí poplatek pro rok 2017 je 8000 Kč vč. DPH.

Normanův otec Nekton byl se 143 indexovými body ve skoku nejlepším hřebcem v testu výkonnosti hřebců v Adelheisdorfu. Ve své první sezoně zvítězil v turnaji s Tinou Vesterlund v parkurovém skákání třídy A a L, byl 4. na mistrovství Německa mezi 5- letými. Nekton byl v roce 2006 ježděn Larsem Bak Andersenem, se kterým se opět kvalifikoval na mistrovství republiky. Mezi 7 a 8-letými ve skoku již zvítězil.

Otcem Normanovy matky Rillany II je legendární hřebec Contender. Contender je producentem mnoha mezinárodně úspěšných sportovních koní, v chovu je po něm zařazeno velké množství plemeníků-z nejznámějších lze uvést jména jako Contendro, Concetto, Cashman, Condor M, Capitan Paul nebo Cordobes. Všechna chovná skóre jsou podle ročenky hanoverských hřebců  vysoko nad průměrem. Skokový index potomstva je enormní, drezurní vysoce pozitivní. Contender je umístěn u Paula Schockemöhleho.

Sám hřebec Norman započal svou sportovní kariéru v roce 2009 se svým stálým jezdcem Ondřejem Nágrem. Až do svých 6 let byl pravidelným účastníkem soutěží KMK. Vyniká elastickým skokem s dobrou prací hrudních i pánevních končetin, kvalitní mechanikou pohybu, především však prostorným cvalem. Hřebec 1599 Norman je od roku 2010 zapsán v plemenné knize CS.

V roce 2016 absolvoval plemenný hřebec Norman parkury do stupně T.

Parkur

Parkur – finále KMK, Ptýrov, 2012

(spuštění videa může vzhledem k jeho velikosti chvíli trvat)

Parkur – Šampionát 2012

(spuštění videa může vzhledem k jeho velikosti chvíli trvat)